pexels-jonathan-borba-5570225 (1)
צוות חיפשתי מצאתי

צוות חיפשתי מצאתי

צוות המחפשים הינם צוות אנשי עסקים אשר מאמינים שאפשר למצוא טוב בכל קטגוריה, זה רק עניין של חיפוש נכון ומציאה בדוקה וכמובן, וודאית. אז בואו תראו מה חיפשנו ומה מצאנו.

סובלים מנזקים בבית? ייתכן שתצטרכו להזמין שמאי רכוש

חורים, סדקים, קילופי טיח וגם ליקויים במבנה אחרי שיפוץ או תמ"א 38 עלולים לגרום לנזקים חמורים ויקרים, מה שיצריך מכם להזמין הביתה שמאי רכוש. באילו מקרים תצטרכו להזמין אותו?

מתי רצוי להזמין שמאי רכוש?

הגורם המרכזי ביותר להזמנתו של שמאי רכוש פרטיים או מטעם חברת הביטוח הוא כשלים ורשלנויות בביצוע בנייה. איטום, חיבור צנרת וגם שיפוצים שונים בבית שבוצעו באופן בלתי מקצועי או באמצעות חומרי בנייה לא איכותיים מסבים נזק חמור ויקר, שלא יהיה מנוס מלתקן אותו. כדי להעריך את הנזק שנגרם ואת עלויות התיקון, מומלץ להזמין שמאי רכוש שיבדוק את היקף הנזק בעקבות הליקויים. הדו"ח שיפיק, ישמש כעילה לתביעת פיצויים מחברת הביטוח ולעתים גם כראיה משפטית במטרה לספק את הכיסוי שמגיע לכם. 

הגורם מספר אחת לנזקים בבית

אחת הסיבות הנפוצות ביותר לנזקים והצורך בשמאות רכוש הוא העובש. זהו שם כללי לפטריות שמתפתחות בתנאי טחב ולחות. הן יוצרות במהירות רבה מעין קרום דביק ובולט לעין, שכולל ניחוח לא נעים ובעיקר נזק בריאותי חמור. אם יש בביתכם ילדים או אנשים שסובלים מבעיות במערכת הנשימה או בעלי מערכת חיסונית מוחלשת, הם יהיו הראשונים לסבול מנזקי העובש. סחרחורות, בחילות, חוסר תיאבון ואפילו עייפות הם רק חלק מהסימפטומים, כאשר מאחוריהם מסתתר כשל כלשהו במערכות הבית. 

נזקים אפשריים נוספים

לעתים הנזקים בבית יופיעו גם באופן טבעי: חולשת הגג שהתיישן עם השנים, פיצוץ בצנרת ועוד שורה של מקרים אפשריים יגרמו לעובשים להתפתח ביסודות המבנה ולסכן אתכם ואת בריאותכם. מעבר לכך, עשויים להיפגע גם חפצים רבים בבית ולאלץ אתכם להזמין תיקונים רבים, להחליף חפצים שיצאו משימוש ולאבד חלק משמעותי מתכולת הבית. 

קבלת חוות דעת משמאי מוסמך

אם ביתכם נפגע כתוצאה מעובש או רטיבות כלשהי, תצטרכו להזמין שמאי רכוש שיעריך את היקף הנזק שנגרם, לצד איתור מקצועי של מקור הבעיה. שמאי הרכוש מתבססים כיום על מספר כלים מתקדמים לאיתור נזקי מים ורטיבויות, שיעזרו להם להעריך את הנזק שנגרם לנכס ולתכולה, על כלל ההוצאות השונות. חוות דעתו של שמאי הרכוש תעזור לכם להתנהל מול גורמים שונים על מנת לתבוע בגין הנזקים, כמו חברת הביטוח, הקבלן או בעל המקצוע שאחראי לעבודה הלקויה ועוד. 

שמאות רכוש לנפגעי פרויקטים בתמ"א 38

בשנים האחרונות מופעלת תוכנית מדינית לחיזוק מבנים והפיכתם לברי תקן לרעידות אדמה (תמ"א 38). כדי לעודד דיירים שמתגוררים בבניין ישן לבצע את חיזוק המבנה, הקבלנים גם מחדשים את מראה הדירות והופכים אותן למרווחות ונעימות יותר למחייה המודרנית. במסגרת העבודות קורה פעמים רבות שנגרם נזק לדירות הקיימות ולא אחת מתרחשים מפגעי בטיחות קשים כמו הצפות או קריסת קירות, לצד שיבוש בהרגלי החיים כמו דליפות גז והפסקות חשמל תדירות, היעלמות חפצים ועוגמת נפש רבה. תפקידו של השמאי בשלב זה יהיה לאמוד את כל הנזקים שנגרמו לדירות הבניין, במטרה לתבוע את הקבלן. השמאי אוסף את מכלול הנזקים כולל תריסים שבורים, מזגנים שניזוקו, מיטלטלין אישי ועוד, על מנת לאמוד את גובה הפיצויים הנדרש לטובת התביעה הקבוצתית או הפרטית של כל דייר בנפרד. 

לקראת גיבוש התביעה

דיירים שיש להם מפגע, ליקוי או נזק כלשהו בדירתם ורוצים להזמין שמאי להערכת היקף הנזק, יצטרכו לספק תיעוד שיעזור מאוחר יותר, בנוסף לדו"ח השמאי. את הנזקים והמפגעים רצוי לצלם ובמקביל להגיש גם תלונה למחלקת ההנדסה של העירייה והמפקח הראשי של משרד העבודה. כל אלו יעזרו לכם למצות את זכויותיכם ולהבין מהו סדר גודל הנזק שנגרם לכם במספרים.   

שתפו בכל הכח!

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp